VZPOMÍNKY NA LÉTO 2015 – DOVOLENÁ PART. 2

Minulý příspěvek jsem zkončila někde na začátku letni dovolené (ano, opravdu se bavím o dovolené v roce 2015). Rozhodla jsem se tedy udělat jeden článek shrnující zbytek letní dovolené a následně bude článek o zbytku roku 2015. Abychom se trochu posunuli v čase a zároveň vás (ty, kterých to stálé zajímá) neunudit k srmti, bude tento článek spíše obrazový.

SRPEN 2015

Níže se můžete podívat na plánovanou trasu další části dovolené.

27.8. 2015

Tyto snímky pochází stále ještě ze Spojených Států, kde už sever Idaho a celá Montana byly po kouřovým mrakem z požárů, který vznikl ve státě Washington. Později jsme se doslechli, že tento kouř byl v celé jižní a jihovýchodní Britské Kolumbii a Albertě – dokonce i Calgary to zasáhlo. Bohužel tyto přírodní zásahy si člověk nevybere a i přes to, že z některých míst jsme nic neviděli, nemohli jsme po celou dovolenou si udělat táborák a občas se hrozně špatně dýchalo, stejně jsme si dovolenou užili.
velmi dobré vzpomínky mám na naše ubytování, které jsem zařízovala přes AirBnb a pokud se to dala, spali jsme v krásných dřevěných chatkách.

28.- 31.8. 2015 – Kootenay a Okanagan Valley

Další fotografie jsou zejména z Okanagan Valley, kde jsme navštívili několik vinic, od těch nejluxusnějších (Mission Hill) – a zároveň nejdražších, přes nejznámější (Blusted church) a po ty nejmenší, nekomerční jako např. bio vinice Volcano Hill.

Kelowna je naše srdcová záležitost, ale i když jsme tam byli uprostřed léta, bohužel nebylo tak teplo, abychom se vykoupali.

1.-4.9. 2015 – Canadian Rockies – Jasper, Icefield Parkway, NP Yoho, Lake Louise

Poslední fotogalerie ukazuje fotky z Kandaských Skalnatých hor. Hodně zajmavé jsou snímky z tury Edith Cavell Meadows, kde jsme došli k místu s informačníma tabulema o nedávných záplavach způsobených uthnutím se ledovce. Tak jsme tam stáli a najednou jsme slyšeli obrosvkou ránu – nedá se popsat, ještě nikdy jsem takový řahot neslyšela – a za námi se utrhla skála a začalo to tam padat do toho ledovcového jezera za námi. Chvíle jsme měli opravdu strach, jestli máme utíkat nebo co se bude dít. Nakonec vše dobře dopadlo, ale hned co jsme došli na parkoviště už celou příjezdovou cestu uzavírali a pro tento den byla už nepřístupná.

Dále jsme se podívali bezva autobusem na Athabasca Glacier a projeli si nejkrásnější cestu “na světě” Glacier Parkway. Ani na fotkách nelze zachytit tu krásu – musíte sem přijet! 😀 Následně jsme navštívili Lake Louise a vyšli si túru Plain of Six Glacier, kde se nacházela suprovní horská chata – Teahouse. Naše poslední zastávka dovolené byla v Yoho NP a Banff NP.

Jak jste si možná všimli, za dva týdny dovolené jsme zažili všechna možná počasí. Od veder v Yellowstonu, po kouřové mraky až k zimě, sněžení a teplotě kolem nuly. Vítejte v Kanadě!

Leave a Comment

Your email address will not be published.