Vzpomínky na léto – Kelowna

Zdravím všechny!!
Musím teda říct, že jsem ze sebe zklamaná, jak to dopadlo s tím blogem… Za chvíli tady máme Vánoce, máme advent a já dopisuji články z léta. Ale berte to takový malý vánoční dárek ode mně. Rodině jsem slíbila, že fotky z dovolené budou do Vánoc a taky že budou.

Tímto vám chci ukázat poslední výlet před naší dvoutýdenní dovolenou, o které napíšu článek příště.

Jeden z letních prodloužených víkendu jsme se sebrali sami dva s Lukášem a vyjeli jsme na výlet do Britské Kolumbie do Kelowny. Kelowna a okolí rozhodně stojí za to, žije to tady zejména v létě a na podzim. Je to místo kam jezdí Kanaďané asi stejně jako Češi do Chorvatska. My když jsme tam přijeli náš teploměr v autě nám ukazoval teplotu vzduchu 42° C – ano i to je možné v Kanadě. Okolí je známo zejména z rozsáhlých vinic a ovocných farem. Celé údolí s názvem Okanagan Valley se rozkládá podél jezera Okanagan Lake, které se hojně využívá na různé vodní sporty. My jsme do jezera skočili hned 3x a krásně se vykoupali a zaplavali. Celkově jsme v Kelowně nadýchali to pravé letní dovolenkové počasí.

Tento perfektní prodloužený víkend ještě podpořila skutečnost, že jsme strávili všechny 3 noci na divoko v přírodě v tzv. Free campech. Místo na stan, většinou nějaké lavičky, ohniště a suché záchody vybavené vždy toaleťákem. Nemůžu si pomoct, ale pro nás to mělo neuvěřitelné kouzlo. Takto s odstupem Vás nebudu zatěžovat podrobnostmi, ale zvu vás do fotogalerie, kde se můžete nechat unést zpátky do letních prázdnin a letních teplých dnů.

Novinky – update
Co se týká současných novinek, tak stejně jako v ČR i tady začíná předvánoční období a stejně jako každý rok i tento se na Vánoce těším. Adventní věnec je hotový, a příští víkend se chystáme již na první pečení cukroví. Kromě pečení nás čeká i první lyžovačka v této zimě. Inu, zima pořádně ještě nedorazila. Je pravda, že jsme tady měli již jeden týden okolo mínus 15°, ale to je na Calgary naprosto nic. V této teplotě ani nevytahuju mou zimní bundu – ale nebojte se, tady zima určitě udeří, protože už ta loňská byla velmi slabá.

Články z letošního podzimu nebudou žádné, protože jsme nepodnikali žádné výlety. Podzim jsme strávili aktivitami jako výlet do Edmontonu, Vánoční trhy, opět Česko-slovenských plesem – Katarinská zábava, návštěvou finské sauny, četnými návštěvami posilovny (zde pouze Lukáš) apod.

Sníh u nás napadl pořádně před dvěma týdny, ale většina už stálá a tak čekáme na další bílé nadělení.

Doufám, že zima brzy přijde, jak k nám tak i k vám. Mějte se krásně!

Leave a Comment

Your email address will not be published.