Začátek července a hike Headwall lakes

První červencový víkend jsme vyrazili na hike opět do Kananaskis. Tento víkend tady v Calgary probíhal Stampede, to znamená obrovská slavnost, která má své místo každoročně po Kanadském dni (1. července) a trvá skoro dva týdny.
Calgary je nabito různým programem, festivaly, představení, rodeo a celý downtown (a nejenom) chodí v kárované nebo džínové košili a v kovbojských kloboucích, pěkně do práce i z prace. My jsme si zejména užili Canada Day, kdy jsme všichni mělo volno v práci a krásně jsme den zakončili překrásným ohňostrojem v centru města, který byl vypouštěn nad řekou Bow River. Takže si jistě umíte představit tu podívanou.

O víkendu jsme se vydali na hike “Headwall Lakes”. Tento hike se stal naším prvním výletem novým autíčkem – Toyota Matrix, které nám zatím perfektně slouží a sloužilo celé léto. Headwall Lakes měl být jednoduchý hike s celkovou délkou necelých 14 km, ale jak už známe a jde vidět na záznamu trasy (pořízeny Wojtou), jsme se opět ztratili a nakonec celková tůra měla asi 19 km. Parkoviště, ze kterého se vychází, bylo doslova narváno autama, ale jak už to chodí, na trase jsme potkali dohromady možná 6 lidí a nás bylo celkem sedm. Většina lidí šla na kratší a známější hike k jezeru Chester lake, který určitě taky stojí za to (Lukáš už tento hike absolvoval v zimě). Cílem trasy bylo zdolání dvou jezer a to Headwall Lower a Headwall Upper a to do 2341 m.

Opět nám počasí perfektně vyšlo a proto výhledy byly neskutečné. Zejména jsme ocenili neskutečný klid okolo. Z horního jezera vytékal podzemní cestou vodopád, který nádherně vyplňoval krajinu mezi jezery. Lukáše tento hike natolik nadchnul, že prohlásil, že kdyby se náhodou někdy vytratil z Calgary a měl už dost “velkoměsta”, mám ho hledat přesně někde mezi Lower a Upper Headwall lakes se stanem a klidem v duši :-). Přesně tak nějak na nás to tam působilo – ideální místo na načerpání nové energie …

Níže přikládám záznam trasy a celkové parametry hiku. Atmosféru můžete alespoň trochu načichnout ve fotogalerii.

Leave a Comment

Your email address will not be published.