Waterton National Park – jednodenní letní výlet

U nás se začíná již ochlazovat a tak ráda ještě zavzpomínám na letní dny a naše vyletování. Dneska vás zavedu do Národního parku Waterton Lakes NP, který se nachází jižně od Calgary a spolu s americkým Glacier National Park tvoří jeden velký park: Waterton-Glacier International Peace Park. Waterton byl založen v roce 1895 jako část přírodního dědictví Unesco.

Národní park je zajímavý tím, že se tam setkávají rovné prérie s úpatím vysokých hor a tak vzniká jedinečná scenerie a životní prostor pro různá zvířata, jako grizzly, jeleny, jeleny wapiti nebo pumy.

My to máme do Watertonu asi 3 hodiny z Calgary, takže to není bohužel jen tak za rohem. Nicméně všude jinde, zejména na západ od Calgary, kde jsou Rockies (Skalnaté hory) a naše “blízké” Národní a Provinční parky, hlásili déšť a celkově škaredé počasí, rozhodli jsme se vyrazit na jih. A taky, že se to vyplatilo. Provázelo nás neskutečně slunečné a krásné letní počasí.

Část naši výpravy pospíchala večer do Calgary, takže jsme udělali jen rychlý okruh po známých turistických místech. Nejdřív jsme vyšlapali na Bear´s Hump s nádherným výhledem na celý park a taký na Prince Wales Hotel, který mi připomínal, jako bychom byli zpátky ve Skotsku:). Dále jsme se ještě vydali na často turisty navštěvované místo: Red Rock Canyon trail. Jedná se o hluboký kaňon tvořený 20m hlubokou trhlinou s červeně, zeleně a žlutě zbarvenými skalisky. Úžasný zážitek, ale bohužel tím, že jsme si vybrali něco jednoduchého a rychlého, byli tam asi všichni návštěvníci parku. Ale i přesto jsme si to užili. Studený kaňon s vodopády je to nelepší v horkých letních dnech.

Nebudu už dál povídat, ale sami si vytvořte představu nahlédnutím do fotogalerie. Tímto se s vámi loučí naše Mazdička, pro kterou to byl poslední výlet, který s námi prožila. Moc ji děkujeme za spolupráci a že nás a naše přátele zavedla všude, kde jsme potřebovali. Další výlety už pokračují s naším novým vozem:).

Leave a Comment

Your email address will not be published.