Tent Ridge – nekrásnější hike pohoří Kananaskis a krátký update kanadského dobrodružství

Zase zdravím po delší době na blogu. Tentokrát přináším spíše fotogalerii než rozsáhlý článek o zatím nejkrásnějším hiku, který jsme tento rok šli (teda podle mého názoru). Než se pustím ke krátkému popisu této trasy, ještě sdělím pár novinek v našem kanadském životě.

V druhé polovině srpna k nám přijeli první návštěva z Čech a to Lukiho rodiče. S něma jsme měli naplánovanou dovolenou – roadtrip kousek do USA a zpátky přes Britskou Kolumbii a Kanadské národní parky. O této dovoleně snad napíšu nějaký zajímavý cestopis tady na blog. Ve zkratce jsme si to moc užili a budeme doufat, že nás snad ještě někdo další navštíví.

Tím se dostávám k dalšímu bodu a to, jak to s námi dál vypadá.Jak jistě mnoho z vás ví, do Kanady jsme přijeli na roční víza Working Holiday 9. září 2014. Tato otevřená pracovní víza nám už pomalu končila, ale už někde v polovině trvání jsme začali řešit, jak si tady ten pobyt prodloužit. Kdo má alespoň nějakou představu o imigrační politice, tak ví, že to není v žádném případě jednoduché. Získat pracovní víza v jiném státě než jsou státy Evropské unie je tak trochu oříšek. Nám hrálo do karet to, že jsme svou situaci začali řešit poměrně brzy a zvažovali všechny možnosti, až nám nakonec zbyla jediná a to požádání a program Young Professional, který je vypisovaný každý rok a pro ČR má ročně vypsanou kvótu 100 míst. Pro splnění podmínek žadatel musí mít nabídku práce v kategorii high skilled a tato nabídka ho musí posouvat v jeho profesním a kariérním růstu (doloženo předchozí praxi a vzděláním). Nám se tato kritéria podařila splnit, resp. Lukimu v jeho oboru CNC Machinist a já jsem požádala na základě jeho pracovních víz o open work permit pro partnery. Ačkoliv všechno vyžadovalo úsilí a sběr množství papírů, dokumentů, překladů… a nutno dodat čekání 3 hodiny plných stresu a nedočkavosti na imigračním na USA-Canada hranicích o vyřešení těchto víz. Ale úspěšně to dopadlo a oba máme možnost si tento pobyt prodloužit o další rok s možností zde legálně pracovat. Kdyby měl někdo nějaké otázky týkající se tohoto procesu, můžete mě kontaktovat na mail nebo přes komentáře (uvedené v zápatí této stránky).

Po dvou týdenní dovolené s pracovním povolením v pase jsme se vrátili zpátky do Calgary do normálního pracovního procesu.

Nyní se vrátím do minulostí a to na začátek června,kdy bylo nejlepší počasí na horách. Teploučko akorát na túry, sníh už stál apod. Ale bohužel tak jsme si to jen představovali. Teploučko sice bylo, všichni jsme měli kraťasy a lehké trekové boty, ale co se nám nestane, už na začátku hiku jsme narazily v údolí na hromadu sněhu a stejně tak jsme měli velké problémy se sněhem i na konci túry. Tím že sníh byl v údolí, tak jsme usoudili, že to vypadá na spadlou lavinu, takže stezka dolu z hřebene nebyla vůbec vidět a celkově jsme museli celou lavinu obejít.

Hike měl asi 14 km s nejvyšším bodem 2523 m. Jako nejkrásnější hike ho považuju hlavně z toho důvodu, že na celé trase jsme potkali jen 5 lidí!! A druhým důvodem, že prostě zbožňuju hřebenovky. Pokud se podíváte na níže přiložený profil trasy zjistíte, že jak už jsme se vyškrábali na hřeben = ridge, měli jsme všude krásné výhledy po celou trasu. Na výhledy se podívejte do fotogalerie a sami uznáte, že je to prostě nádhera.

Není smyslem se nějak podrobně rozepisovat o této tůře, protože ani nevím, kdo jsou hlavní čtenáři, jestli Češi z Česka nebo z Kanady:). Té druhé skupině rozhodně tento hike doporučuji, není náročný, ale opravdu stojí za to.

Všechny koho zajímá cokoli ohledně Kanady, cestování, víz, nebo doporučení na výlety mě můžete kdykoli kontaktovat, ráda vaše dotazy zodpovím.

Leave a Comment

Your email address will not be published.