Květnové hikování – 1. díl – Prairie Mountain – 2 210 m.n.m (hike, sushi párty, na kafé do Banffu)

Stále se snažím dohnat zpoždění v příspěvcích a vím, že se mi to jednou povede. Do prázdním mi zbývá pár hikových článků a pak zbývá léto, které bylo a je ve znamení kempování. Léto také bude zakončené naším dvoutýdenním výletem s Lukyho rodinou, která se za námi přijede podívat. Na tento výlet se hrozně moc těším a stejně tak vy se můžete těšit na příspěvky.

Z dovolené to vidím na delší článek, kde nějak tak shrnu celou road trip. Taky zde zveřejním mapu, kudy jsme jeli, doporučím tipy, co jsme navštívili a kde jsme byli ubytování. Plus samozřejmě v tomto článku (který bude až na konci září) se také dozvíte, jak to s námi vypadá do budoucna. Do Kanady jsme přijeli 9. září 2014 a naše roční pracovní víza Working Holiday se blíží konci. Co bude dál se dozvíte až v článku s naší dovolené a proč zrovna pletu článek z dovolené s naší budoucnosti či nebudoucnosti v Kanadě se dozvíte taky tam, ale má to určitou souvislost.

Tak už nebudu předbíhat, protože samá nevím, co se stane zítra, natož na konci září:). Ale co určitě vím je, co se stalo v květnu a konkrétně druhou květnovou sobotu.

Tento den jsme vyrazili na hike do blízkých pohoří Kananaskis – konkrétně jsme si vybrali Prairie Mountain s nadmořskou výškou 2210m. Hned vedlejší hora je známější, vyšší a také tam chodí víc lidí, se jménem Moose Mountain (2437m.), ale to že je známější nás právě odradilo, stejně tak i to, že hodně lidí říká, že výstup je hrozně nudný. Možná tak zajdeme někdy příště.

Hike nebyl nijak náročný, celkovou délku, trasu a převýšení můžete vidět na přiloženém záznamu gpx, mapě a grafu.

Níže vás zvu do fotogalerie z tohoto hiku. Za fotky děkuju Ferkovi, Martinovi, Lukimu a pár je také mých. Ke konci výletu jsme se ještě zastavili u Elbow Falls. Perfektní půldenní výlet, ale doporučuju na jaře nebo na podzim, protože toto místo patří mezi hodně známé, půl hodinky z Calgary, nemusíte nikde šlapat, takže v létě je tam hrozně moc lidí, rodin s dětmi, všichni tam piknikují ve velkém, ale tu atmosféru vodopádu si až tak moc neužijete.

Výše zmíněný hike je spíše půldenní, proto jsme ještě tentýž den zvládli i sushi párty, na kterou jsme byli pozvaní Hankou a Petrem. Naprosto bezvadná akce s nejlepšími lidmi. Moc děkujeme, že nás naučili, jak se dělá home-made sushi, pro nás to byla 1. zkušenost, takže jsme se všichni u toho hrozně bavili a vypadalo to tak trochu jak na základní škole na výtvarce nebo jak bývaly takové ty praktické hodiny v dílnách, workshopy, nebo jak se to nazývalo :-D.

Po sushi párty jsme se ještě přesunuli do baru a celkově jsme měli moc hezký den a večer.

Aby toho nebylo málo po předchozím dnu, ještě jsme se vydali v neděli na odpolední návštěvu Banffu. Vydali jsme se pouze s Haňulou a Peťanem (nazývaní Petrohankovci). Cestou do Banffu sice pršelo, ale když jsme přijeli nádherně svítili sluníčko. Prošli jsme si nádhernou, turisticky živou Banff Avenue, zašli jsme si na kafé a zmrzku a celkově jsme strávili nádherné odpoledne v turistickém/horském městečku. Cestou zpátky jsme se ještě zastavili u jezera Lake Minnewanka, které mě vždycky okouzlí. Jezero patří sice mezi nejvíc obšlehlá turistická místa, ale já jsem zatím měla to štěstí ho navštívit v méně frekventovanou dobu. Z výletu máme opět pár fotek.

Doufám, že se článek líbil. Užívejte si prázdniny a letní dny. Vy v Česku si užívejte super horké dny. U nás až tak teplo není. Hrozně se nám to tady střídá, máme průměrné mírné léto s teplotami 25 až 28 stupňů. Nicméně jsou i dny, kdy je nad 35 stupňů. Ale nic tady není kontinuální, hrozně rychle se tady mění počasí. Jeden den umíráme z horka, ale další dva dny máme krupobití, dokonce jsme je měli hned tři krát. Poprvé před dvěma týdny asi a pak minulý týden hned dva krát za sebou. S prvním krupobitím se dokonce přes jih Calgary prohnalo tornádo. Samozřejmě pokud se bavím o počasí, myslím tím počasí v Calgary, protože jak asi víte, Kanada je obrovská a počasím se hrozně liší. Jinak jsme zvědavá, co nám léto ještě přinese. Minulý rok v srpnu nasněžilo (krátce) a hned na začátku září, když jsme přijeli, tak nasněžilo znova (dlouze).

Leave a Comment

Your email address will not be published.