Lussier Hot Springs – aneb road trip skrze všechny roční období

Všechny čtenáře zdravím!! Teď tady přináším perfektní zážitky z 11. dubna. To, že příspěvek je asi 2 měsíce starý ani tak moc nevadí, protože Calgarské počasí je zajímavé a proměnlivé ve všechny roční období. I dneska v polovině června nám nasněžilo a padaly kroupy. Ale včera bylo 30 stupňů, takže do pár hodin sníh bude pryč. Aneb “Welcome to Canada” – slovy naší Paní domácí, která tak přivítala Lukáše, který zrovna večer přijel domů a čekal v autě než krupobití přestane. Pro větší kuráž mu strčila lahváče do ruky a prohodila, že toto je přece normální:).

Tak toto asi z aktuálního dění u nás. Tento týden bylo hrozně vedro, vyzkoušela jsem své nové kolo – skládačku – cestou do práce, ale hrozně mě štvalo, že jsem jela nejpomaleji ze všech cyklistů a hlavně z kopce mi nešlo pedajlovat, jak to má malé kolečka. Ale projížďka to byla krásná… Ke konci týdne se ochladilo o 20-30° a začalo sněžit… .

Lussier Hot Spirngs

V dubnu jsme si chtěli naplánovat konečně nějaký výlet do přírodního Hot Springu, od té doby co jsme dostali od Ježíška knihu o Kanadských Hot Springs, stále plánujeme takový výlet. Nejznámější z nejbližších jsou Lussier Hot Springs v Britské Kolumbii. Znělo to jako super nápad. Naplánovali jsme si, že po cestě v Národním parku Kootenay si zajdeme na nějakou menší tůru a pak budeme pokračovat do Lussier Hot Springs, kde si uděláme BBQ – grilovačku a na večer se vykoupeme a pojedeme domů… Jak to tedy celé dopadlo?

Na výlet jsme byli připravení já a Luky, pak Peťa a Haňula a Fero a Eva – to už bylo 6 lidí, tak bylo jasné, že pojedeme 2 auty, nakonec se k nám přidal ještě můj šéf z práce a zároveň hodně dobrý kamarád – Siva se svou manželkou a také Barbora z práce. Tak nakonec na výpravu 350 km vzdálenou v jednu stranu jsme se vydali v devíti lidech. Po cestě jsme projeli všemi ročními obdobími a vůbec to nevypadalo dobře s naším hikem. Ne žeby jen pršelo, ale taky sněžilo, padaly kroupy a celkově to vypadalo bledě, ale nevěšeli jsme hlavu, protože mezi těmi špatnými výkyvy počasí také krásně svítilo sluníčko… . No prostě Kanada. Hike jsme odložili na neurčito a jeli rovnou směrem na Radium Hot Springs, Fairmont Hot Spring až do odbočky k Lussier Hot Springs.

Na místě na parkovišti jsme se rozhodli, že je tam docela hodně aut a nejdřív si najdeme fajn místo na grilování, něco sníme a k večeru se přesunem do horkých pramenů. Na grilování jsme kousek popojeli k jezeru Whiteswan, které patří zatím k jednomu z nejkrásnějších, co jsem zatím tady viděla. Tam bylo pár vhodných míst na piknik, jediná věc, která nám trochu překážela, že opět začalo pršet a byl hrozný vítr. Schovali jsme se k piknikovým místům pod stromy a jakmile vysvitlo slunko začali jsme všechny věci vybalovat z auta. Jídlo, pití, gril, talířky, salát, kelímky na pití a dalších spoustu věci. Na to se zatáhlo a začalo poprchávat, jedna skupinka začala rozdělovat oheň, další skupinka přemýšlela, jak udělat přístřešek a zbytek klasicky kibicoval. Nebudu se dál rozepisovat, každopádně potom, co jsme upevnili velký deštník nad stůl vysvitlo sluníčko… ale když jsme masíčko ugrilovali a všechno bylo hotové k sněžení, začaly padat kroupy. Měli jsme je všude: v kapucích, na talířích, v salátech, ale musím říct, že tento zážitek si budu pamatovat navždy a rozhodně se mi vryl krásně do paměti.

Ale tímto zážitky nekončily. Po grilování a zabalení všech věci, jsme se vrátili k Hot Springu. Na parkovišti jsme se rovnou převlíkli do plavek a sestoupili dolů z parkoviště po lesní cestě k řece Lussier. Nad řekou jsou 2 hlavní bazénky. Horní má teplejší teplotu okolo 43°, musím ale říct, že na mne to bylo už moc. Vydržela jsem tam jen chviličku, ale spodní bazének byl perfektní na vyhřívání a popíjení plechovky pivka.

Večer jsme se krásně unavení vraceli do Calgary, kde jsme dorazili okolo půlnoci. Ale rozhodně tento výlet stál za to a díky skvělé partě lidí, zážitky jsou nezapomenutelné.

Pro obrazový výklad vás zvu do galerie.

Leave a Comment

Your email address will not be published.