Ice Cave – aneb adventure trip

Juuu, tak se snažím dohnat příspěvky, ale nedaří se mi to a nedaří, každým dnem přibývají nové a nové zážitky.
Tentokrát si připomenu náš výlet na Ice Cave první dubnový víkend.

O tomto výletě jsme už přemýšleli s Lukášem na podzim, ale nakonec jsme to odložily a počkali až už nebude sníh a bude schůdné se k jeskyni dostat. Nakonec to dopadlo tak, že jsme šli na dubnové setkání Čechů a Slováků v Calgary, a spontánně se s kamarády u pivka rozhodli, že další víkend jdeme na Ice Cave. Na tomto srazu nás bylo malinko, většina lidí naší přátele a navíc jsme se tam seznámili s nově příchozíma Petrem a Hankou, kteří se stali od té doby naší spolucestovateli a dobrými přáteli.

Níže uvádím záznam z trasy s celkovým převýšením a zakreslením do mapy.

Za začátku je trasa hodně nudná, jde asi 6 km po štěrkové rovné cestě a hrozně se táhne, ale bohužel autem se dál nedá a kola jsme si nevzali. Poté co jsme došli na konec této cesty jsme ještě s dalšíma turisty nemohli najít stezku vedoucí k jeskyni. Je potřeba říct, že tady řádné značení neexistuje, takže pokud člověk nemá dobrou mapu, tak může zde často zabloudit. My používáme offline OpenStreetMap na aplikaci pro Android OSMAnd…vřele doporučuji všem. Ještě nás nikdy nezklamala.

Nakonec jsme následovali skupinku lidí, kteří byli vybavení všemi nástroji do jeskyně, jako lano, přilby, baterky… nicméně i oni byli trochu ztraceni a vybrali špatnou cestu, takže jsme se ocitli přímo pod svahem, ve kterém byla jeskyně. Takže na závěr jsme si užili drápání a šílené stoupání ve štěrku a kamenech.

Před jeskyni jsme posvačili a počkali až skupinka před námi vyjde. Je třeba říct, že tato jeskyně není žádná komerční, kde by se platilo vstupné a návštěvníci by si poslechlo výklad o krasových jevech a netopýrech. Je to prostě díra ve skále a dál už každý pokračuje dál nakolik si věří a má vybavení. Naše celá skupinka šestí lidí sice vešla dovnitř, ale po pár metrech, kde si člověk už musel cestu vybírat, dokonce plazit, jsme dál pokračovali jen já, Luky a Fero.

Musím říct, že to byl opravdu zážitek, trochu jsme litovali, že nemáme lano a dál, kde už to vyžadovalo možná i nějakou pomoct lanem, jsme se už neodvážili.

Každopádně tento výlet si budu pamatovat dlouho. Pro lepší představivost jak to tam vypadá, se koukněte na fotky do galerie.

Leave a Comment

Your email address will not be published.