Poslední březnový víkend …

Tentokrát přináším článek z výletu z posledního březnového víkendu. Čas tady utíká, tenkrát ještě jezera byla zamrzla, na turistických trasách stále sníh. Zejména v Národním parku Yoho jsme se na místě rozhodli pro jinou túru, protože v této oblasti bylo ještě hodně sněhu a hlavně ledu. Nyní již tady máme léto, tento víkend jsme se všichni na výletu spálili… ale jsme v Calgary, takže tady neplatí, že když začalo léto, že bude jen hezky. Rozhodně bych se nedivila, kdyby opět někdy zasněžilo.

Yoho National Park

V sobotu 28. března jsme vyjeli s Ferem na výlet do Yoho National Park. Teď zpětně musím říct zajímavost, že byl to poslední výlet, kde jsme vyjeli pouze ve skupince tří osob. Dál už bude zvykem, že nás bude víc a víc. Čím víc fajn lidí, tím je větší sranda.

Počasí nám moc nepřálo, tak jsme se nepouštěli na žádnou výškovou túru. Na stezkách byl stále sníh a hlavně led, často jsme se propadali ve sněhu. První menší hike jsme si udělali okolo jezera Emerald Lake, které je známe svou krásnou zelenou barvou zejména v letních měsících. Takže tady se určitě ještě vrátíme. Záznam z cesty můžete vidět dole.

 

 

Dále jsme se přesunuli k vodopádům Wapta, ke kterým šel pohodový trek v jednu stranu asi 5 km. Po cestě ještě kluci se rozhodli natrhat pruty vrby na pomlázku. Tak jsem pak o Velikonočním pondělí ocenila, že jsem dostala výprask ručně upletenou kanadskou pomlázkou:).

 

Lake Minnewanka + Sushi Bar

V neděli odpoledně jsme se rozhodli zajet do Banffu, jeli se ještě s Dankem a Luckou. Hlavním cílem byl Sushi Bar v Banffu. Tuto restauraci jsme si oblíbili, zejména z toho důvodu, že zatím nám tam chutnalo ze všech sushi podniků nejvíc a za druhé jednotlivé druhý suší jsou servírovány na jezdícím vláčku a to je prostě zábava:).

Aby vše nebylo tak jednoduché, tak ještě předtím, jsme si zašli na výšlap na Lake Minnewanka. Trasu jsem začala měřit až na cestě zpátky. Takže celkově tato trasa měla asi 12 km. Nebylo to nijak náročné, prostě jen taková pohodová odpolední procházka. Záznam z druhé půlky této trasy můžete vidět dole na mapě a grafu.

 

Tak to je z toho víkendu všechno. Dále mám naplánovaných dalších 5 článků. Od dubna jsme začali chodit víc na hiky než jako v zimě na roadtripy. Takže se můžete těšit na krásné fotky s výhledy a záznamem trasy jako v tomto článku.

Mějte se krásně a užívejte si stejně jako my:).

Leave a Comment

Your email address will not be published.