Zimní království… aneb krása kolem nás.

Zdravím opět po delší době. Mám určité resty na svém blogu a v záloze čeká pár skvělých výletů, ke kterým mám připravené fotky.

V tomto příspěvku se ještě vrátíme úplně k poslednímu lednovému dni, kdy jsme se rozhodli, navzdory špatné předpovědi počasí, která hlásila obrovské sněžení, zejména v horách, vyjet do Kootenay National Park a následně navštívit Hot Springs.

Tento článek nebude nijak dlouhý, spíše Vám nastíním trasu, kde jsme jeli a zejména Vás zvu do krásné fotogalerie, kde se můžete kochat zimní krajinou v dalším z řady zdejších Národních parků.

V Kootenay Parkway (NP) jsme měli celkem dvě zastávky na menší túry. Nebylo to nic velkého, ale jelikož jsme chodili v po kolenou ve sněhu, i tyto menší treky nám stačily až až.

První trek se konal ke Marble Canyon. Fotky z okolí Kaňonu můžete vidět níže.

Druhý trek jsme si dali na Paint Pots and Ochre Beds. Podle průvodce nás měly čekat nádherné jezírka zbarvená do různých odstínů. Nicméně zatím bylo všechno zamrzlé a pokryté sněhovou pokrývkou, tak žádné barevné šílenství se nekonalo. Ale pohled na nádherně zasněženou krajinu stál za to. V létě se zde určitě vrátíme, musí to stát za to!

Po těch nádherných túrách jsme se vydali vykoupat. Po cestě jsme narazili na dva komerční Hot Springy. První v řadě je Radium Hot Spring, který jsme tentokrát projeli a jako cílovou stanici jsme se vybrali Fairmont Hot Springs. To musím uznat byla super volba, protože jsme měli nádherný výhled na hory a dokonce zde měli i plavecké bazény, kde jsme si mohli zaplavat. Vyfocené mám jen Radium Hot Springs, které plánujeme navštívit jindy.

Leave a Comment

Your email address will not be published.