Zkouška naši Mazdičky …

Čas tady běží rychleji než se zdá a já mám už nachystané/rozepsané 3 další články… . Začnu teda po pořádku…

Minulé jsem skončila tím, že máme bydlení, máme auto, máme práci a máme se dobře. Tak v tomto duchu budu pokračovat a vyberu si jako objekt zájmu právě auto. Poslední říjnový víkend jsme se rozhodli, že naši Mazdičku půjdeme provětrat někde do hor a uvidíme, na co ji stát.

Jako cíl jsme si vybrali typickou road trip – tedy cestování autem, jak je tady běžné:). Aniž bychom věděli co nás, naplánovali jsme si trasu, kterou přikládám níže.

Počasí nám vyšlo, akorát bylo ten víkend poněkud větrno a teplota vzduchu okolo nuly. Vydali jsme se do oblasti Kananaskis Country. Kananaskis Country se rozkládá na 4.000 km2 , a zahrnuje část Foot Hills, tedy to kopcovité podhůří Rockies (Ranchland & Cowboy country), které začíná prakticky na hranici Calgary a pokračuje na západ a jih kde hory dosahují výšky okolo 3 tis. metrů. Dále na západě Kananaskis sousedí s Národním parkem Banff. Celé Kananaskis Country je složené z několika samostatných Provinčních Parků.

Přijeli jsme do městečka Canmore, kde na informacích jsme si vyzvedli mapu oblasti a podle toho se řídili, Google Maps použít nešlo – nebyl zde datový ani mobilní signál a OpenStreetMap jako doplněk k papírové sloužila.

Z Canmore jsme pokračovali po silnici Smith-Dorrien Trail až ke Kanannaskis jezerům a to Vám řeknu – to byla jízda. nějak jsem nekladla velkou váhu, že na mapě píše nezpevněná cesta, takže potom co jsme vjeli na štěrkovou cestu, která stoupala do 2 000 m n. m. jsem nevěřila, že to ujedeme. Ale to nebylo všechno, po dosažení vrcholu nás na té štěrkové cestě čekal místy led a místy rozbředlý sníh. No nebudu vás napínat, byla to nádherná cesta, Mazda to všechno zvládla a my taky (ok já s pár hysterickými záchvaty, že určitě se někde vyklopíme).

Po doražení ke krásným jezerům, jsme si vytáhli jídlo a v krásné přírodě poobědvali. Největší překvapení bylo, jak jsme zjistili, jak vypadá naše Mazda, ještě do dnes (3 týdny) má na sobě povlak prachu – tak začůněné auto jsem ještě neviděla.

Od Kananaskis jezer jsme pokračovali zpátky přes slavnou cestu Highway 40, která už byla asfaltovaná a nádherná. Všude odbočky na hiky, v zimě je to oblast lyžování a hlavně běžkování… tak uvidíme, zda se nám alespoň jedna z těchto činnosti podaří uskutečnit.

Po této silnici jsme dojeli až na hlavní Trans-Canada Highway a pak už rovně zpátky do Calgary.
Mazda dostala od nás medaili za svezení v náročném terénu a my plni nadšení jsme si mohli odškrtnout další výlet.

Na závěr přikládám opět fotogalerii z výletu.

Leave a Comment

Your email address will not be published.