Prodloužený víkend…aneb Svátek Díkuvzdání!

Tento příspěvek bude o našem dalším výletě, který jsme si udělali během prodlouženého víkendu. Jelikož se nacházíme v Severoamerickém státě, tak i tady se slaví Svátek díkuvzdání – Thanksgiving Day. Takže v pondělí 13. října, přesně po pěti týdnech v Calgary, já po třech týdnech v práci a Lukáš po dvou týdnech v práci jsme měli volný den. Později jsem zjistila, že jsem dokonce tento den měla proplacený, jako bych normálně pracovala.

Na Lukáše tento víkend nevyšla směna a tak jsme měli společné volno. Stále jsme byli bez auta, tak jsme se rozhodli pro výlet v Calgary. V Calgary je mnoho různých parků a na sobotní výlet jsme si vybrali Bowmont Park Natural Area. Jak už jsme zjistili, to že je v názvu Park, neznamená, že bude podobný, jak jsme zvyklí z Čech. Jsou tady spíše přírodní parky, něž jako u nás městské parky.

Nebudu chodit kolem a kolem a nejlépe to uvidíte na fotkách, které můžete shlédnout dole. Jelikož už máme měsičník na dopravu, našli jsme si vhodný spoj a zhruba za hodinku jsme se tam dopravili. Park se nachází na severozápadě Calgary a rozprostírá se nad řekou Bow River. Hned na začátku cesty jsme před sebou viděli Olympijský park – Canada Olympic Park, ve kterém se konaly v roce 1988 zimní olympijské hry. Po cestě jsme měli ještě příjemné Skype volání s rodinou.

Trasa na Endomondo, bohužel jsem to zapnula až v polovině procházky, ale alespoň pro představu, kde jsme byli.

Večer, když jsme se už přibližovali domů, volal Lukášovi šéf, jestli nechce jít zítra do práce. Chvíli jsme to zvažovali, ale nakonec se rozhodl, že půjde, alespoň na přesčasech dohoní to, co ztratíme na pondělku (až pak jsem zjistila, že já jsem to měla zaplacené). Takže v neděli jsem lelkovala.

Díky tomu, že bylo v pondělí volno, neztratili jsme společný víkend a naplánovali si další výlet. Tentokrát do Fish Creek Provincial Park, který se nachází na jihu Calgary. Opět nám cesta trvala něco víc než hodinu, ale c-trainem to vlastně uteklo. Tento park byl trochu jiný tím, že se nachází na rovině, hodně to tady již připomíná typické prérie. Jako že byl volný den, tak v odpoledních hodinách, zde bylo hodně lidí. Všichni přijeli autem, a udělali si picknic všude byli lavičky, veřejné grily a tak z toho měli celorodinnou událost.

My jsme si tento park raději prošli, viděli jsme srnky a další zvířata, takže moc hezké. Všeobecně pěších turistů, zde nebylo mnoho, jestli už, tak to byli běžci z okolních domů. Díky rovině a dlouhým vzdálenostem zde převažovali spíše cyklisti. Ach, jak jsem jim záviděla.

A opět ukázka z Endomondo.

V následující Galerii, můžete shlédnout pár fotek z tohoto dne. Prodloužený víkend jsme si užili, ale o to těžší byl návrat do pracovního týdne, který ačkoli byl kratší, mě se zdál mnohem náročnější.

Chystá se další článek, který konečně bude o hledaní bydlení, nalezení a následném stěhování :).

Leave a Comment

Your email address will not be published.