Druhý týden za námi! …práce a výlet:)

Tak u nás čas již běží velmi rychle a ať se nám to nezdá, jsme tady již dva týdny! Od té doby opět přibylo pár novinek a zajímavosti.

Jak už jsem naznačovala minulé, bydlíme teď v našem již třetím ubytování, ale stále ne dlouhodobě. Tentokrát to je sice na měsíc a půl, ale stejně je to krátká doba, abychom si něco nového našli, takže usilovně hledáme dál, kde bychom se už na delší dobu zabydleli. I když tento dům je velmi hezký a velký, máme k dispozici svůj pokoj, sdílenou koupelnu, obyvák, kuchyň, jídelnu a další, mínus je ten, že není na stálo a že je ve velmi špatné dostupnosti. Toto třetí ubytování jsme sehnali přes Facebook skupinu Czechs and Slovaks Friends in Calgary.

Takže od středy jsme změnili opět místo a už týden zde bydlíme. Další týden již si dáváme chvíli pauzu od hledání nějakého bytu a začínáme se soustřeďovat na hledání práce. Nejdřív jsme se zaměřili na práci pro Lukáše, který si velmi přál získat práci v oboru jako CNC machinist, nabídek tady je celkem dost, důležité je ale prorazit s českými zkušenostmi. Odepsali jsme celkově na asi 20 nabídek, ale odpovědi se nedostávaly. Nakonec jsme se rozhodli navštívit knihovnu, kde jsme už byli zapsání a kromě půjčení knížek, filmů, časopisů, knihovna taky pořádá různé konverzační večery pro newcomers (nově příchozí) nebo pro ty, kteří angličtinu mají až jako druhý jazyk, přednášky jak uspět na pracovním trhu, nebo dobrovolníci pomáhají s životopisem, jak ho vylepšit na kanadské poměry. Půjčili jsme si knížky typu, the best of resume and cover letter, nebo jak uspět na pohovoru, já jsme si půjčila knížku, green job a ENVI career apod. a Lukáš šel se svým životopisem za dobrovolníkem. Tuto službu jsme navštívili 2x a pokaždé nám řekli: opravit:-D. Tak uvidíme, jak to bude.

Náš první výlet
Takto vlastně plynul celý druhý týden, až najednou v sobotu, jsme začali řešit, že všichni říkají, že je to poslední teplý víkend a je škoda nezajet si do hor. My už jsme i tady ve městě zjistili, že bez auta, jakoby člověk ani nebyl a dostat se z města to platí dvojnásob. A tak se nám zrodil v hlavě plán, který jsme začali realizovat, kontaktovali jsme našeho kamaráda tady v Calgary (Zdravím Wojtka z Bystřice) a on ještě svou spolubydlící a domluvili jsme se, že si ještě dnes půjčíme auto a zítra jedem do Banffu do národního parku. Slovo dalo slovo a v devět večer Lukáš přijížděl z půjčovny s autem.

Cesta do Národního parku Banff nám trvala asi 1,5 hodiny. U vjezdu do parku jsme si koupili denní vstup za 20 CAD a podle mapy vybírali, kam se vydáme. První zastávka byla u jezera Lake Minnewanka, kde jsme si udělali hezkou procházku, fotili krásu kolem sebe. Druhá zastávka byla hned po cestě od jezera do Banffu, kde jsme viděli krásný vodopád. Tam jsme museli hezky kopec vyšlapat, abychom se k němu dostali. Rovnou jsme si tam nabrali i horskou vodu do flašek:). V kopci při škrábání k vodopádům, jsem začali shazovat vrstvy, oblékat se do kraťas apod. Ten den nám vyšlo neskutečně hezké počasí.
Od vodopádu jsme zamířili do Banffu, který jsme celý prošli. Zaměřili jsme se na další vodopády a zajímavosti v okolí. Cestou zpátky z Národního parku jsme se ještě zastavili ve městě Canmore. Canmore na rozdíl od Banffu na nás působil již více k bydlení a méně turisticky. Banff je typické turistické město, kde je plno hotelů, apartmánu a málo domů k bydlení, ale za to hodně práce v turismu a příbuzných oborech. Do Calgary jsme zpátky plní zážitků přijeli asi v 7 hodin večer a nelitovali žádného dolaru za půjčení auta.

Hledání práce…pokračování

Další novinkou, o které se chci zmínit je, jak dál pokračujeme s hledáním práce. Jelikož já jsem si zatím žádnou práci ani nehledala a poslala jsem profesní životopis pouze na jeden inzerát, lapla jsem po první příležitosti, která se naskytla a už od pondělí pracuji! Takže přesně po dvou týdnech jsem začala pracovat, aniž bych se nějak snažila s hledáním práce. Mou první prací je housekeeping, tedy uklízení velkých domů, které vlastní tady velmi bohatí lidé. Ačkoli se to zdá jako hrozná otrava, není to tak špatné, většinou uklízíme ve velmi čistých domech, takže celkově to hodnotím kladně a jsem ráda, že přibývají kanadské peníze:).

Druhá story je již o hledání práce ze strany Lukáše. Začátkem tohoto týdne se ozvala první společnost z oboru CNC a domluvila si s Lukášem nejprve telefonní pohovor. Ačkoliv z něho měl velký strach, zvládl ho velmi dobře a pozvali si ho na osobní pohovor. I tuto zkušenost hodnotím za velmi zdařilou, že po dvou týdnech, co jsme tady se dostal na osobní pohovor v oboru, který chtěl. O výsledku pohovoru by se měl dozvědět až ke konci týdne. Ve stejný den, ještě navštívil jednu společnost, kde paní na personálním strčil do ruky svůj životopis a pak ještě další firmu, která měla před budovou napsané “Now hiring CNC programmer” (právě nabíráme), tak tam jim taky strčil životopis. Ze všech tří navštívených firem, se mu nejvíce líbilo v té poslední, tak zatím čekáme, která “ryba” zabere. Do konce tohoto týdne plánuje návštěvu dalších firem a já plánuji dál pracovat.

Zjistila jsem, že častěji, jak jednou za týden příspěvek nejsem schopná napsat, takže další článek bude na téma: 3. týden v Calgary:).

Na konec ještě přidávám fotky z procházky po okolí našeho 3. ubytování.

Leave a Comment

Your email address will not be published.